Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rodziny w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać dodatkowe 1500 GBP zasiłku na dziecko: nowa propozycja HMRC

Brytyjskie rodziny mogą liczyć na znaczące korzyści finansowe, jeśli konserwatyści wygrają nadchodzące wybory.

Zgodnie z nową propozycją HMRC, rodziny o rocznym dochodzie do 120,000 funtów będą mogły zachować cały zasiłek na dziecko, co oznacza, że około 700,000 rodzin na najwyższym poziomie wynagrodzenia zyska średnio 1500 funtów rocznie.

Obecne zasady dotyczące zasiłku na dziecko

Obecne zasady przyznawania zasiłku na dziecko opierają się na dochodach pojedynczego członka rodziny.

Jeśli dochód jednego z rodziców przekroczy 60,000 funtów rocznie, zasiłek zaczyna być stopniowo zmniejszany, aż zostanie całkowicie wycofany przy dochodzie wynoszącym 80,000 funtów rocznie.

Nowa propozycja

Konserwatyści proponują nowy system zasiłku na dziecko, który będzie opierał się na całkowitym rocznym dochodzie gospodarstwa domowego, wynoszącym do 120,000 funtów.


Jeremy Hunt, kanclerz skarbu, powiedział: „Dzisiaj ogłosiliśmy obniżkę podatków o 1500 funtów dla rodziców, aby zwiększyć bezpieczeństwo finansowe rodzin i dać im więcej pieniędzy na wydatki na rzeczy, które są dla nich najważniejsze”.

Obecnie rodzice mogą ubiegać się o 25,60 funtów tygodniowo na pierwsze dziecko i 16,95 funtów na każde kolejne dziecko.

Istnieje jednak limit na dwoje dzieci, co oznacza, że rodziny z więcej niż dwójką dzieci nie otrzymują dodatkowych środków na trzecie i kolejne dzieci.

Jeremy Hunt podkreślił, że propozycja jest częścią szerszego planu obniżenia podatków dla pracujących rodzin. „Wychowywanie kolejnego pokolenia jest najważniejszym zadaniem, jakie każdy z nas może wykonać, więc słuszne jest, abyśmy jako część naszego jasnego planu obniżania podatków zmniejszali obciążenie pracujących rodzin” – powiedział Hunt.


Jednakże propozycja spotkała się z krytyką ze strony opozycji. Rzecznik Partii Pracy skomentował: „To kolejna chaotyczna, niespójna zapowiedź od Rishi Sunaka, dodająca do jego listy desperackich i niefinansowanych polityk, o których wie, że nie mogą być zrealizowane”.

Byli wysokiej rangi urzędnicy skarbu, w tym George Osborne, były kanclerz skarbu, wyrazili wątpliwości co do możliwości wdrożenia nowej polityki, argumentując, że jest to zbyt skomplikowane.

Zobacz też:


Przejście z systemu opartego na indywidualnych dochodach do systemu opartego na dochodach gospodarstwa domowego wymagałoby zebrania danych finansowych na poziomie całego gospodarstwa domowego, co obecnie nie jest praktykowane.

Nowa polityka ma kosztować około 1,3 miliarda funtów w roku budżetowym 2029-30.

Konserwatyści twierdzą, że pieniądze na jej realizację będą pochodzić z zaostrzenia działań przeciwko unikaniu opodatkowania.

Propozycje te mają na celu poprawę sytuacji finansowej rodzin i zmniejszenie obciążeń podatkowych, co może przynieść korzyści milionom brytyjskich gospodarstw domowych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania przygotowuje się na „mega falę upałów” w nadchodzących dniach
 Czytaj następny artykuł:
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący paszportów