Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania przygotowuje się na „mega falę upałów” w nadchodzących dniach

Wielka Brytania przygotowuje się na „mega falę upałów” w ciągu najbliższych kilku dni, gdy pogoda w końcu się poprawia.

Mapy i wykresy pokazują kraj pokryty intensywną czerwienią, co oznacza zbliżające się wysokie temperatury.


Zgodnie z prognozami InMeteo, temperatury w Londynie i Surrey mają osiągnąć 25°C do czwartku, 20 czerwca — podaje Birmingham Live.

Południowy wschód i Londyn będą cieszyć się najcieplejszymi temperaturami, a Surrey będzie piec się obok stolicy.

James Madden z Exacta Weather potwierdził prognozy InMeteo, mówiąc: „Główne modele komputerowe trzeciej strony już 'zmniejszyły' skalę bardzo chłodnej i niespokojnej pogody w nadchodzących dniach”.


„Możemy spodziewać się dalszych zmian w tych prognozach, co otworzy drogę do bardzo ciepłego lub wyjątkowo gorącego lipca z wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia jakiejś formy mega lub super fali upałów w tym okresie” – dodał.

Madden kontynuował: „Główna fala upałów lub super fala upałów nadal jest przewidziana na środek lata. Nasza wcześniejsza prognoza o wysokim zaufaniu dotycząca głównej fali upałów lub super fali upałów nadal jest aktualna i ma się rozwinąć w połowie lipca w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a temperatury mogą osiągnąć nawet 30°C na szczycie tej fali”.

Raporty te pojawiają się, gdy czerwiec trwa, a kraj jeszcze nie odczuł pełnych korzyści tego miesiąca.


Z perspektywy potencjalnej super fali upałów tego lata, Madden przypomina o swoich wcześniejszych prognozach: „Patrząc wstecz na nasze trafne prognozy z kilku miesięcy i tygodni przed latem 2018 roku (najgorętsze lato w historii), oraz na dokładne prognozy dotyczące fal upałów i fali upałów o 'epickich proporcjach', możemy spodziewać się podobnych warunków tego lata”.

Madden podkreślił, że zbliżająca się fala upałów może dorównać, a nawet przewyższyć rekordy z lata 2018, co oznacza wyjątkowo wysokie temperatury i przedłużające się okresy upałów.


Mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni przygotować się na nadchodzące upały, pamiętając o odpowiednim nawodnieniu i ochronie przed słońcem.

Przygotowanie się na ekstremalne temperatury jest kluczowe, aby cieszyć się bezpiecznie i komfortowo nadchodzącym latem.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Anglia wprowadza dziś nowe przepisy dla właścicieli kotów. Grozi im kara do 500 funtów
 Czytaj następny artykuł:
Rodziny w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać dodatkowe 1500 GBP zasiłku na dziecko: nowa propozycja HMRC