Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjskie lotnisko wydaje pilne ostrzeżenie dla wszystkich podróżnych

Szef lotniska w Birmingham w Wielkiej Brytanii ostrzegł, że pasażerowie łamiący przepisy mogą powodować wydłużenie czasu oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa nawet o 20 minut.

Nick Barton, CEO lotniska w Birmingham, zwrócił uwagę na problem związany z nieprzestrzeganiem zasad dotyczących przewozu płynów w bagażu podręcznym.


Problem z nieprzestrzeganiem przepisów

Nick Barton wyjaśnił, że torby zawierające płyny powyżej 100 ml mogą znacząco wydłużyć proces kontroli bezpieczeństwa.

„Nieprzestrzeganie przepisów, zwłaszcza dotyczących przewozu płynów powyżej 100 ml, może dodać do 20 minut do każdej podróży przez kontrolę bezpieczeństwa” – powiedział Barton w rozmowie z BBC.


Mimo że lotnisko w Birmingham jest jednym z pierwszych w Wielkiej Brytanii, które spełniają nowe wymogi, nadal obowiązuje ograniczenie dotyczące płynów do 100 ml.

„Od otwarcia naszej nowej strefy bezpieczeństwa jesteśmy ograniczeni w użyciu naszego wielomilionowego sprzętu z powodu nieuregulowanej kwestii regulacyjnej, co oznaczało, że musieliśmy ograniczyć płyny do 100 ml” – dodał Barton.

Pomimo obowiązywania tej zasady, wiele toreb zawiera płyny przekraczające dopuszczalny limit, co prowadzi do nieefektywności sprzętu i wydłużenia czasu oczekiwania pasażerów.

Tymczasowe zmiany w przepisach

Nowa dyrektywa rządowa oznacza, że lotniska w całym kraju tymczasowo przywróciły zasady zapobiegające przewożeniu płynów powyżej 100 ml w bagażu podręcznym.

„To tymczasowy środek, który pozwoli na wprowadzenie zmian w sprzęcie do skanowania. Ogłosimy, kiedy można będzie cofnąć te zmiany” – powiedział sekretarz transportu Mark Harper.

Departament Transportu (DfT) wcześniej zapowiedział, że Cywilny Urząd Lotnictwa będzie nakładać kary finansowe na lotniska, które nie dotrzymują terminów wprowadzania nowych przepisów.

Zobacz też:


Nick Barton podkreślił, że wszyscy podróżni powinni przestrzegać ogólnokrajowej zasady, aby zapewnić płynniejszy i prostszy proces przejścia przez lotnisko.

„Wszyscy podróżujący pasażerowie powinni sprawdzić swój bagaż podręczny, aby upewnić się, że spełnia on nowe ograniczenia” – dodał Barton.

Sekretarz transportu Mark Harper doradzał pasażerom, aby sprawdzali strony internetowe lotnisk w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat przepisów przed podróżą.


„Dla większości pasażerów zasady nie zmieniły się i nie zmienią się dziś wieczorem” – powiedział w programie BBC Breakfast.

Organizacja konsumencka Which? ostrzegła, że przedłużenie restrykcji może powodować zamieszanie w okresie wakacyjnym.

Dlatego ważne jest, aby pasażerowie byli dobrze poinformowani i przygotowani do podróży, zgodnie z nowymi przepisami.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Miliony klientów dużego banku nie otrzymały 100 GBP bonusu — czy Ty też jesteś wśród nich?
 Czytaj następny artykuł:
Anglia wprowadza dziś nowe przepisy dla właścicieli kotów. Grozi im kara do 500 funtów