Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Praca na wyspach - jest fatalnie, będzie gorzej

 
Do końca 2010 roku bez pracy może zostać nawet 3 miliony wyspiarzy - podaje serwis BBC News. Rzesza bezrobotnych liczy obecnie 1,79 miliona osób, co oznacza że bezrobocie kształtuje się na poziomie 5,7 proc.

Z danych opublikowanych przez Office for National Statistics wynika, że liczba osób pobierająca zasiłek dla bezrobotnych wzrosła o 31,8 tys. i w sierpniu wyniosła 939,9 tys. osób.

Mając na uwadze fakt, że kryzys gospodarczy cały czas się utrzymuje, specjaliści szacują, że bezrobotnych będzie przybywało. Kolejne firmy szykują bowiem grupowe zwolnienia, a nowe miejsca pracy nie powstają.

Część ekonomistów przewiduje, że do tegorocznych świąt bez pracy będzie 2 miliony osób. Na tym jednak nie koniec złych wieści. Według wiodącego ośrodka badań makroekonomicznych Capital Economics, sytuacja w przyszłym roku nie ulegnie poprawie i bezrobocie będzie nadal rosło. Niewykluczone, że do końca 2010 roku będzie już 3 miliony bezrobotnych.

Brytyjski rząd nie zamierza jednak czekać z założonymi rękami. Premier chce przeznaczyć dodatkowe 100 milionów funtów na przeszkolenie bezrobotnych, którzy stracili prace w wyniku kryzysu. Gordon Brown zapewnia też, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby tworzyć nowe miejsca pracy lub pomagać ludziom w utrzymywaniu ich dotychczasowych posad.

Źródło: www.onet.eu
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Swojski ponglish
 Czytaj następny artykuł:
Zdjęcie z wakacji - rozwiązanie konkursu!