Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Widmo brexitu sprawia, że imigranci częściej decydują się na podwójne obywatelstwo

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez gazetę „The Guardian” tysiące osób – zarówno imigrantów z krajów UE zamieszkujących UK, jak i Brytyjczyków przebywających na stale w innych krajach europejskich – w obawie przed wystąpieniem Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych rozpoczęło starania o drugi paszport.

W badaniu przeprowadzonym za pomocą serwisu internetowego „The Guardian” wzięło udział ponad 1.2 tys. osób. Większość z nich jest w trakcie procesu uzyskiwania nowego obywatelstwa lub rozważa ten krok. Wielu respondentów uważa, że brak podwójnego obywatelstwa w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z UE sprawi, że ich życie stanie się bardziej problematyczne.

Zdaniem Stephanie Zihms, Niemki zamieszkującej Edynburg, jak do tej pory brexit rozważany jest tylko w kwestiach politycznych oraz ekonomicznych. Nikt nie zastanawia się nad tym, jaki wpływ może on mieć na życie jednostek. Zihms dodaje, że jej życie toczy się teraz w Szkocji i nie ma pojęcia, czy w przyszłości, by odwiedzić rodzinę będzie potrzebowała wizę lub czy do podjęcia pracy konieczne będzie posiadanie jakichś punktów.

Wśród głównych problemów, którymi martwią się imigranci z UE są likwidacja szybkiej kontroli paszportowej, powrót do konieczności uzyskiwania pozwoleń na pracę, likwidacja ustaleń dotyczących opieki zdrowotnej, większe obostrzenia dla chcących studiować i prowadzić interesy w UK, możliwość podwyższenia podatków dla zagranicznych właścicieli nieruchomości i na transakcje związane z przepływem pieniędzy pomiędzy krajami członkowskimi oraz sposób traktowania zagranicznych emerytur.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Odrzucono ugodę w sprawie budowy meczetu w Dudley
 Czytaj następny artykuł:
Sfrustrowani mieszkańcy domagają się otwarcia dziewiątego zjazdu na M6