Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Twoja o Solidarności opowieść

Polish Expats Association  w ramach projektu  "Twoja o Solidarności opowieść" , zorganizowała wystawę  "Solidarność narodów". Skalda się ona z wielkoformatowych zdjęć, celem wystawy jest pokazanie jak idei Solidarności w rożnych rejonach świata jako  koncepcji globalnej, która zjednoczyła wiele krajów. Wystawa pokazuje, że zwycięstwo Polski w 1980 i 1989 było łatwiejsze, ponieważ wybrano drogę pokojowego dialogu, partnerstwa  wielu narodów, a wspólne aspiracje mogą być źródłem sukcesu politycznego i historycznego w skali globalnej.


Wystawa jest zasadniczo podzielona na dwie części. - Najpierw -  Narody dla  "Solidarności" - przedstawia różne formy wsparcia innych narodów  świata dla polskiej "Solidarności" w latach 1980 (demonstracje, paczki , sprzętu medyczny i do drukowania, lobbing dyplomatyczny, wspieranie związków zawodowych).

Cześć Druga - Solidarność dla Narodów - prezentuje  pomoc jaką Polski Naród zaoferował innym krajom  (pokazy, koncerty, zbieranie funduszy) w walce o suwerenność i demokracje - jakiś czas temu (efekt domina) i teraz (tj. Tybetu, Białorusi, na Kubie ). Wystawie towarzyszy artystyczna instalacja Paczki z Zachodu w postaci stalowych, związanych pudeł.

Wystawa obejmuje 32 krajów, wspierających lub otrzymujących wsparcie prezentując międzynarodowy zasięg Solidarności.

Wystawa będzie dostępna od 31 lipca do 5 sierpnia w godz. 12-19.

56 Villa Road

Handsworth

Birmingham

B19 1BL

Otwarcie wystawy 31 lipca, 12-18


12.00-16.00 "Poznaj swoje prawa" punkt informacji-dowiedz się więcej o swoich prawach, uzyskaj porady i informacje od związków zawodowych, prawników i JobCentrePlus

16.00 Oficjalne otwarcie- wystąpienia zaproszonych gości
Projekcja filmów  o historii "Solidarności" i Stoczni Gdańskiej
Napoje i polskie ciasta przez cały dzień

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Burza wokół opłat za wstęp na msze papieskie w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Co czwarte dziecko rodzi imigrantka