Zaloguj się Załóż konto

Brytyjskie miasteczko zdominowane przez muzułmanów – żyje tam tylko 48 białych mieszkańców

W niewielkim miasteczku Savile Town na przedmieściach Dewsbury w West Yorkshire mieszkają 4033 osoby. Według wyników cenzusu z 2011 roku zaledwie 48 z nich to biali Brytyjczycy.

W niewielkim miasteczku Savile Town na przedmieściach Dewsbury w West Yorkshire mieszkają 4033 osoby. Według wyników cenzusu z 2011 roku zaledwie 48 z nich to biali Brytyjczycy.

Muzułmanki, które mieszkają w Savile Town wcale lub prawie wcale nie znają angielskiego. Wiele z nich nie ma kontaktu z nikim spoza ich własnej religii i kultury. Niemal wszystkie zostały sprowadzone do Wielkiej Brytanii, by poślubić Brytyjczyków o południowoazjatyckim pochodzeniu, którzy osiedlili się na tym obszarze UK.

Nawet kobieta latem sprzedająca lody z vana nosi burkę, a rzeźnik w swojej ofercie posiada tylko mięso halal z kozy, strusia i baraninę. Podczas wizyty w miasteczku można zauważyć grupy młodych chłopców ubranych w islamskie stroje, zmierzających do działającej przy meczecie szkoły, gdzie godzinami uczą się Koranu na pamięć. Niepokojące jest to, że wszystkie dziewczynki, nawet te mające nie więcej niż 7 lat i bawiące się w parku, mają na sobie hidżab i zakrywające każdy element ciała ubranie.

Ze względu na niemal całkowity brak mieszkańców pijących alkohol, w Savile Town zamknięto osiem z dziewięciu pubów. Dawno temu zlikwidowano zakład fryzjerski oraz zachodnie sklepy spożywcze i te z ciuchami.

Urodzona w Yorkshire 76-letnia Jean Wood jest chrześcijanką i od dawna mieszka w Savile Town. Mówi, że teraz czuje się tam wykluczona.

Autorka artykułu, który ukazał się w „Mail Online” zaczepiła w miasteczku jednego z młodych muzułmanów pytając o drogę do meczetu. Chłopak najpierw ją opluł, a następnie powiedział: „Powinnaś już sobie pójść, nie powinno cię tu być. Nie wracaj”.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Zmiany w przyznawaniu zasiłków
 Czytaj następny artykuł:
4 tysiące złotych po urodzeniu dziecka z upośledzeniem