Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Lekarze rodzinni w UK zaczną przyjmować pacjentów osobiście.

Według brytyjskich mediów lekarze rodzinni w Wielkiej Brytanii zostaną poinstruowani, aby zrezygnowali z zasad dotyczących koronawirusa, zaczęli osobiście przyjmować większą liczbę pacjentów.

Tak podaje The Times, zmiana zostanie ogłoszona w ciągu kilku dni w ramach pakietu zaplanowanego przez ministra zdrowia Sajida Javida w celu poprawy dostępu do lekarzy rodzinnych.


Będzie miała na celu ograniczenie biurokracji i zniesienie zasady dwumetrowego dystansu społecznego, aby lekarze mogli spędzać więcej czasu z pacjentami osobiście.

Źródło zbliżone do rządu, które cytuje The Times, powiedziało: „Lekarze pierwszego kontaktu wykonują świetną robotę w trudnych okolicznościach: jesteśmy pełni pochwał dla ogromnej większości, która robi wszystko, co w ich mocy dla pacjentów. 

Ściśle współpracowaliśmy z NHS nad planem wspierania lekarzy rodzinnych i zapewniania lepszych warunków dla pacjentów”.

Lekarze jednak obawiają się, że służba zdrowia będzie miała problemy tej zimy, a ponad jedna trzecia uważa, że ​​ich organizacje nie są w ogóle na to gotowe.

Ankieta przeprowadzona przez Royal College of Physicians wykazała, że ​​po ponad roku prób uporania się z zaległościami w opiece zdrowotnej spowodowanymi pandemią około dwie trzecie lekarzy było zmęczonych lub wyczerpanych.


Jedna trzecia stwierdziła, że ​​są zniechęceni do pracy i nastawieni pesymistycznie.

Ankietę przeprowadzono wśród 800 lekarzy, ośmiu z dziesięciu z nich to konsultanci, a większość z nich pracuje w NHS.

Jeden z nich stwierdził: „Nadchodzi zima — niepewne czasy. Jeśli nie jesteśmy dobrze przygotowani, może się skończyć w zły sposób. W naszym regionie już się odczuwa problemy”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
100 000 funtów odszkodowania za naruszenie prywatności za pomocą dzwonka do drzwi z kamerą
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania najgorsza w Europie Zachodniej pod względem zakażeń koronawirusem i zgonów


// //