Wiadomości
Uczeń z West Midlands wygrał konkurs na zaprojektowanie monety jednofuntowej
Nastolatek z West Midlands wygrał organizowany przez Royal Mint konkurs na projekt nowego wyglądu monety jednofuntowej.
Nastolatek z West Midlands wygrał organizowany przez Royal Mint konkurs na projekt nowego wyglądu monety jednofuntowej.David Pierce to 15-letni uczeń Queen Mary’s Grammar School w Walsall. W konkursie pokonał 6 tys. konkurentów. Głównym założeniem postawionym przed nimi przez mennicę państwową było stworzenie projektu symbolizującego UK. Dzieło Davida zawiera różę, pora, oset oraz koniczynę.
Nowa wersja monety pojawi się w obiegu w 2017 roku. Pomysł 15-latka zostanie umieszczony na rewersie. Na awersie tradycyjnie będzie wizerunek królowej Elżbiety II.
W ubiegłym roku kanclerz George Osborne ogłosił, że wygląd jednofuntówki zostanie zmieniony. Obecna okrągła wersja będzie zastąpiona przez dwunastokątną, która będzie cięższa do podrobienia. Eksperci mówią, że moneta będzie posiadała najlepsze dostępne zabezpieczenia.
Mennica królewska szacuje, że obecnie w obiegu znajduje się 45 mln podrobionych monet jednofuntowych. W ciągu ostatnich kilku lat usunięto około 2 mln fałszywek.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Sąd Najwyższy skrócił wyrok nastolatków, którzy doprowadzili do śmierci bezdomnego Polaka | Czytaj następny artykuł: Plaga gigantycznych szczurów w Kitts Green |
Gorące Tematy
Polacy masowo opuszczają Wielką Brytanię. Powroty do ojczyzny napędzają …
Miliony klientów sieci komórkowych w UK mogą otrzymać do 104 GBP. Ruszył…
Wielka zmiana w Birmingham: mieszkańcy dostaną cztery pojemniki na śmiec…
Pełna lista dni bank holiday w Wielkiej Brytanii w 2026 roku: Jak podwoi…
HMRC zyskało wgląd w aktywność w sieci. Kontrole mogą uderzyć w tysiące …
Atak zimy w Wielkiej Brytanii. Śnieg możliwy nawet w Birmingham – progno…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą otrzymać tysiące funtów z HMRC za dono…






