Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ponad 40 proc. lekarzy z UE rozważa wyjazd z UK po Brexicie

Czterech na dziesięciu lekarzy pracujących w Wielkiej Brytanii, a pochodzących z krajów Unii Europejskiej rozważa wyjazd z UK po Brexicie – pokazują wyniki najnowszego badania.

British Medical Association (BMA) przepytała 1193 lekarzy pochodzących z Europejskiego Obszaru Gospodarczego i okazało się, że 42 proc. z nich myśli o opuszczeniu Wielkiej Brytanii, a 23 proc. nie podjęło jeszcze decyzji.

Wśród pracowników angielskiej służby zdrowia 59796 osób, to imigranci z państw Unii Europejskiej. NHS Digital podaje z kolei, że 10267 osób to lekarze. Imigranci stanowią 6,6 proc. ogółu pracowników zatrudnionych przez NHS – donosi The Independent.

Przewodniczący rady BMA doktor Mark Porter powiedział, że wielu przyjezdnych lekarzy z UE czuje się niemile widzianych. Ci ludzie nie są pewni czy po Brexicie wraz ze swoimi rodzinami będą mieli prawo do pozostania na Wyspach i do dalszej pracy.

Porter jednocześnie ostrzega, że jeśli nastąpi exodus europejskich pracowników, może to oznaczać katastrofę dla NHS, które już teraz zmaga się z paraliżującym normalną działalność niedoborem siły roboczej.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Huragan Doris w West Midlands: Jedna ofiara śmiertelna, zawieszone loty, powalone drzewa
 Czytaj następny artykuł:
Cztery nastolatki oskarżone o żebranie na Belgrave Middleway