Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjczycy drudzy w Europie pod względem upijania się na umór

Wielka Brytania zajęła drugie miejsce w rankingu krajów, których mieszkańcy mają największy problem z upijaniem się na umór. Pierwsza lokata przypadła Portugalii.

Z opublikowanych przez „European Journal of Public Health” wyników badania dowiadujemy się, że najwięcej alkoholu konsumowanego jest w Irlandii. Jednak nie wpływa to na statystyki dotyczące upijania się na umór.

Spośród narodów skandynawskich, Duńczycy konsumują najwięcej alkoholu, ale to Norwegowie weekendami najczęściej się upijają. Wyniki badania nie tłumaczą, dlaczego to Portugalia ma największy problem z tym zjawiskiem, ale wcześniejsze doniesienia sugerowały, że brytyjscy i hiszpańscy wczasowicze przyciągnięci do tego kraju atrakcyjnymi cenami biletów lotniczych sieją tam napędzane alkoholem spustoszenie.

W całej Europie mężczyźni piją niemal dwa razy więcej alkoholu niż kobiety. Z kolei mieszkanki środkowej i wschodniej Europy spożywają najmniej napojów wyskokowych.

Rezultaty badania pokazują też, że ludzie zarabiający mniej mają tendencję do upijania się na umór, z kolei osoby o stabilnej sytuacji finansowej konsumują więcej alkoholu.

Przewodniczący Alcohol Health Alliance UK profesor Ian Gilmore powiedział serwisowi „MailOnline”, że wyniki badania są bardzo niepokojące. Nadużywanie alkoholu jest powiązane z występowaniem ponad 60 chorób, w tym nowotworów, problemów z sercem czy wątrobą. Osoby upijające się na umór są także narażone na zatrucie alkoholowe albo utratę przytomności.

Wyniki badania przedstawiono komisarzowi europejskiemu zajmującemu się sprawami zdrowia.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W czerwcu w Birmingham odbędzie się HSBC UK City Ride
 Czytaj następny artykuł:
Nauczyciel ze szkoły w Sandwell skazany na więzienie za molestowanie ucznia