Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie W Sandwell jest coraz więcej nosicieli wirusa HIV
W Sandwell jest coraz więcej nosicieli wirusa HIV
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Liczba nosicieli wirusa HIV oraz osób chorujących na AIDS w Sandwell ponownie wzrosła. W ciągu pięciu lat zdiagnozowano ponad 150 nowych przypadków.

Pomiędzy 2011 a 2015 rokiem councilowi zgłoszono w sumie 159 pacjentów cierpiących na jedną z tych dwóch dolegliwości. Najwięcej nowych przypadków zanotowano w 2015 roku. Było ich aż 45, czyli o 10 więcej niż w roku poprzednim.

National Aids Trust jest zdania, że władze miasta powinny przeprowadzić dochodzenie w sprawie usług prewencyjnych, ponieważ wskaźnik liczby diagnoz jest znacznie wyższy niż średnia dla innych miast regionu West Midlands oraz dla całego kraju.

Statystyki Public Health England za rok 2013 pokazują, że Sandwell, jako jedyne spośród 63 samorządów w Wielkiej Brytanii, zostało oficjalnie sklasyfikowane, jako obszar powszechnego występowania wirusa HIV.

Obie choroby najczęściej są wykrywane u ludzi należących do grupy wiekowej 35-49 lat – postawiono w niej 73 diagnozy. Z danych wynika, że 9 chorujących jest w wieku od 15 do 24 lat, a 51 ma od 25 do 34 lat.
wtorek, 14 lutego 2017 12:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
Debenhams rozpocznie sprzedaż hidżabów
  Czytaj następny artykuł:
Dorośli uchodźcy udający dzieci wnioskowali o azyl w Starffordshire