Wiadomości
„Chcę zabić wszystkich muzułmanów” - mężczyzna oskarżony o atak na pasażera pociągu

Mężczyzna kilkukrotnie ugodził nożem pasażera jednego z londyńskich pociągów. Poszkodowany był wyznawcą islamu. Podczas ataku napastnik krzyczał, że chce zabić wszystkich muzułmanów.
Mężczyzna kilkukrotnie ugodził nożem pasażera jednego z londyńskich pociągów. Poszkodowany był wyznawcą islamu. Podczas ataku napastnik krzyczał, że chce zabić wszystkich muzułmanów.Do napaści doszło 12 grudnia zeszłego roku w pociągu jadącym pomiędzy stacjami Honor Oak Park, a Forest Hill w południowym Londynie. Sprawca to 38-letni Adrian Brown. Mężczyzna choruje na schizofrenię paranoidalną, a w dniu zdarzenia cierpiał na ciężki napad psychozy - poinformowano podczas rozprawy odbywającej się przed Southwark Crown Court.
Ofiara Adriana Browna to Muhammad Ali. 38-latek przebił mu nożem płuca, okaleczył głowę oraz tułów. Poszkodowany został uratowany jedynie dzięki temu, że w pociągu znajdowali się lekarz oraz pielęgniarka – donosi Metro.
Oprócz napaści, Brown jest również oskarżony o wykrzykiwanie słów „f***ing Muslims”. Mężczyzna przyznał się do ataku na Aliego, ale nie przyznał się do usiłowania morderstwa tłumacząc się niepoczytalnością.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Obywatele UE dostali listy o wydaleniu: "Miesiąc na opuszczenie kraju" | Czytaj następny artykuł: Najbardziej niebezpieczne miejsca w West Midlands |
Gorące Tematy

Paszport ważny, a mimo to odmowa lotu. Kolejny problem podróżnych w Wiel…

Wielka Brytania. DVLA szykuje ważną zmianę dla kierowców. Nowy system od…

HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Milion …

Bank Anglii podejmie trudną decyzją. Jej skutki odczują miliony mieszkań…

Ogromne wypłaty za kredyty samochodowe coraz bardziej realne. Średnio na…

Polka skazana za znęcanie się nad niemowlętami w londyńskim żłobku ma zo…

Ryanair ostrzega pasażerów. Ten popularny przedmiot w bagażu podręcznym …