Wiadomości
Bez porozumienia zakończyły się negocjacje w sprawie Brexitu
Bez przełomu zakończyły się negocjacje przedstawicieli Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu. Nie znaleziono porozumienia w sprawie praw Europejczyków na Wyspach po Brexicie, oraz o zobowiązania finansowe Londynu, bez których potrzebne będą cięcia w unijnych funduszach.
Michel Barnier, główny negocjator UE do spraw Brexitu, powiedział wczoraj, że między Unią, a brytyjskimi negocjatorami są "fundamentalne różnice" w kwestii sposobu gwarantowania praw obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii – i że sprawa ta wymaga doprecyzowania przez stronę brytyjską w końcowej umowie.
Komentując sprawę praw obywatelskich obywateli UE pozostających w Wielkiej Brytanii po Brexicie, Barnier dodał: – W pewnych kwestiach istnieje między nami fundamentalna rozbieżność. Chodzi o to, w jaki sposób te prawa będą gwarantowane, a także o los członków rodzin tych obywateli UE oraz o niektóre świadczenia.
Unia wciąż domaga się uznania jurysdykcji unijnego Trybunału Sprawiedliwości. "Tak szczerze mówiąc, nie widzę alternatywy. Chcemy, by nasi obywatele byli chronieni przez unijne prawo" - dodał Michel Barnier.
piątek, 21 lipca 2017 07:27
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy dotyczące Council Tax
Wielka Brytania zaostrza zasady uzyskania prawa do stałego pobytu
W Wielkiej Brytanii spadnie śnieg: Opady będą intensywniejsze niż przewi…
Ryanair ogłasza nową trasę z Wielkiej Brytanii do Polski
Kolejna fala podwyżek podatków w Wielkiej Brytanii. Krytycy ostrzegają p…
HMRC wzywa mieszkańców Wielkiej Brytanii do działania. Mogą odzyskać śre…
DWP ogłasza terminy wypłat zasiłków w październiku oraz dodatkowe formy …