Wiadomości
Od maja 2016 roku papierosy będą sprzedawane w bezbarwnych opakowaniach
Brytyjski rząd ogłosił wczoraj wieczorem, że papierosy w opakowaniach z wyraźnie oznaczoną ich marką będą zakazane od maja 2016 roku.

Od tego momentu papierosy sprzedawane będą w bezbarwnych, jednolitych opakowaniach. Wprawdzie posłowie dopiero będą tę sprawę przegłosowywać, tak by zdążyć przed tegorocznymi wyborami zaplanowanymi na 7 maja, ale już teraz wiadomo, że projekt uzyska wystarczające poparcie. Przeciwnicy tego rozwiązania, z koncernami tytoniowymi na czele, próbowali je zablokować tłumacząc, że tak drastyczny krok jest niepotrzebny, jednak nieskutecznie.
Jest to duży sukces organizacji zajmujących się zdrowiem publicznym. Zarządzająca ministerstwem zdrowia Jane Ellison oświadczyła, że nowy zakaz jest uzasadniony biorąc pod uwagę fakt, jak duże szkody dla zdrowia wyrządza palenie papierosów. Dodała, że od 1 października 2015 roku obowiązywać będzie zakaz palenia podczas jazdy autem, w którym są także dzieci.
czwartek, 22 stycznia 2015 07:00
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania zaostrza przepisy. Nawet 5 000 GBP kary dla podróżnych w…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają w sierpniu świadczenia o…
Wielka Brytania planuje kolejną podwyżkę płacy minimalnej do 12,71 GBP z…
Brytyjskie lotnisko wydaje pilne ostrzeżenie dla wszystkich podróżnych
Funt szterling niespodziewanie zyskuje wobec euro i dolara po decyzji Ba…
Dodatkowe pieniądze dla tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii. Niektórzy…
Aldi sprzedaje gadżet ogrodowy za 3.99 GBP, który przyda się przez cały …