Wiadomości
Otwierając granice dla migrantów rząd w Berlinie „prowadzi Europę w kierunku wojny domowej”
Ok. 9 tysięcy osób wzięło udział w kolejnej antyimigranckiej manifestacji w Dreźnie. Lider Pegidy Lutz Bachmann powiedział, że otwierając granice dla migrantów rząd w Berlinie „prowadzi Europę w kierunku wojny domowej”

Podczas wiecu skandowano hasła przeciwko polityce migracyjnej niemieckich władz, która zdaniem protestujących jest zbyt liberalna. Lider Pegidy Lutz Bachmann powiedział, że otwierając granice dla migrantów rząd w Berlinie „prowadzi Europę w kierunku wojny domowej”.
To kolejna w ostatnim czasie tego typu manifestacja w Niemczech. W niedzielę z inicjatywy Pegidy do demonstracji doszło w kilku miastach w Saksonii.
W Goerlitz na granicy z Polską odbył się wiec z udziałem 1000 osób pod hasłem "Nasze miasto broni się". W Sebnitz nad granicą czeską 2,5 tysiąca osób utworzyło szpaler przeciwko obcym. Podobne demonstracje odbyły się w zeszłym tygodniu m.in. w Erfurcie i Lipsku. Oprócz Pegidy organizowała je prawicowo-konserwatywna Alternatywa dla Niemiec.
Demonstracje przeciwko imigrantom mnożą się ze względu na rosnący napływ ludności do Niemiec. Tamtejsze MSW spodziewa się w tym roku 800 tys. azylantów. Nieoficjalnie jednak mówi się na o liczbie dwukrotnie większej.
Źródło:RUPTLY/x-news
wtorek, 13 października 2015 13:42
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii
Duże banki w Wielkiej Brytanii obniżają oprocentowanie kredytów hipotecz…
Bank Anglii planuje obniżki stóp procentowych — co to oznacza dla Twojeg…
Brytyjski bank wprowadza duże zmiany, które dotkną miliony mieszkańców W…
Wielka Brytania dopłaci 3 750 GBP do zakupu elektrycznego samochodu
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób z pre-settled status. Now…
Wielka Brytania stawia na elektryczne samochody — rząd zapowiada obniżki…