Wiadomości
Koniec Land Rovera Defendera
Kończy się pewna era motoryzacji. Land Rover Defender w swojej dotychczasowej postaci znika z rynku. Właśnie z taśm produkcyjnych zjechał ostatni egzemplarz.
 Kończy się pewna era motoryzacji. Land Rover Defender w swojej dotychczasowej postaci znika z rynku. Właśnie z taśm produkcyjnych zjechał ostatni egzemplarz.
Kończy się pewna era motoryzacji. Land Rover Defender w swojej dotychczasowej postaci znika z rynku. Właśnie z taśm produkcyjnych zjechał ostatni egzemplarz.W 2013 roku Jaguar Land Rover zapowiedział wstrzymanie produkcji Defendera. Ostatni egzemplarz auta miał zjechać z taśmy produkcyjnej fabryki w Solihull w grudniu 2015r. Jednak ze względu na znaczący wzrost sprzedaży w ostatnich miesiącach, JLR przesunął datę śmierci kultowego modelu na styczeń 2016.
Pierwsza wersja Defendera została wypuszczona na rynek w 1948 r., wówczas model nie nosił jeszcze nazwy Defender. Tę nadano mu w latach 90', niedługo po inauguracji Land Rovera Discovery. W ciągu 67 lat obecności auta na giełdzie użytkownicy zakupili ponad 2 mln jego egzemplarzy. Następca Defendera pojawi się prawdopodobnie w 2017 roku.
sobota, 30 stycznia 2016 07:31
- 
 
 
  Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
- Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Polska oferuje nawet 2 377 600 zł dla pow…
- Brytyjska linia lotnicza odwołuje wszystkie loty i zawiesza działalność
- Wielka Brytania szykuje podwyżkę podatków: ile stracą pracownicy po jesi…
- DWP ogłasza listopadowe terminy wypłat świadczeń i dodatków w Wielkiej …
- Wielka Brytania: HMRC wstrzymało benefity dla 23,5 tys. rodzin przez błę…
- 11 zmian finansowych i DWP w listopadzie 2025 roku w Wielkiej Brytanii, …
- Wielka Brytania planuje zakwaterować migrantów w koszarach wojskowych. R…
 
  
 







