Wiadomości
Dwulatka straciła oko, bo lekarze przez półtora roku nie potrafili dostrzec raka
Dwuletnia dziewczynka straciła oko, bo lekarzom półtora roku zajęło dostrzeżenie, że dziecko cierpi na rzadki nowotwór.
Stephanie Beasley z Tamworth mówi, że po raz pierwszy zwróciła uwagę na to, że ze wzrokiem jej dziecka jest coś nie tak, gdy Ezmai była półrocznym niemowlakiem. Dziewczynka miała leniwe oko, więc jej rodzice zgłosili to do pielęgniarki środowiskowej, a następnie zabrali ją na badanie wzroku. Specjaliści niczego nie wykryli i nakazali ponowną wizytę za sześć miesięcy. Sytuacja powtarzała się przez kolejne półtora roku.
W końcu u dwuletniego już dziecka lekarze dostrzegli nowotwór, który okazał się siatkówczakiem. Usunięto go, ale Ezmai straciła oko.
Jej matka wspiera teraz kampanię fundacji Childhood Eye Cancer Trust, która domaga się sprawniejszego leczenia siatkówczaka. 21 proc. dzieci cierpiących na tę chorobę czeka pół roku lub dłużej na diagnozę. Każdego roku chorobę rozpoznaje się u 50-60 dzieci w Wielkiej Brytanii. Większość z nich zdrowieje, ale niestety niektóre tracą też oczy.
poniedziałek, 29 lutego 2016 08:28
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania tnie benefity. Setki tysięcy osób straciły wypłaty z DWP
Pilne: autostrada M42 w pobliżu lotniska w Wielkiej Brytanii całkowicie …
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych dla milionów osób – kary…
Najgorsza autostrada w Anglii — kierowcy tracą cierpliwość przez niekońc…
Gigant energetyczny wypłaci klientom 1,5 mln funtów odszkodowań za błędy…
HMRC wprowadza ogromną zmianę w podatkach w Wielkiej Brytanii: nowe obow…
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…