Wiadomości
Tajemnicza śmierć 116 owiec. Policja mówi, że to najgorsza tego typu sprawa w UK.
7 marca farmer Gordon Wyethz Sussex znalazł 116 martwych owiec. Leżały na polu w West Dean Estate w pobliżu Chichester. Policja mówi, że to najgorsza tego typu sprawa w UK.

Funkcjonariusze ustalili, że owce, z których większość była w ciąży, zdechły na kilka godzin przed ich znalezieniem. Jako prawdopodobne przyczyny zgonu wykluczono złodziei oraz nisko latające helikoptery. Uważa się, że owce spanikowały i zmarły w wyniku szoku.
Sierżant Tom Carter wyraża wdzięczność osobom, które poinformowały władze o tym przerażającym incydencie. Dzięki temu funkcjonariusze wiedzą, że jeszcze w poniedziałek około godziny 10:00 zwierzęta były żywe. Policja rozważała sugestię, że za śmierć stada odpowiedzialni są złodzieje zwierząt, ale wydaje się to mało realne, bo w ostatnim czasie w Sussex nie zgłoszono żadnych kradzieży.
Carter przypomina też, by wszyscy właściciele psów na obszarach wiejskich trzymali je na smyczy, bo rolnicy mogą legalnie zastrzelić czworonoga, który ugania się za ich inwentarzem i domagać się odszkodowania od właściciela.
środa, 16 marca 2016 11:06
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Pilne: autostrada M42 w pobliżu lotniska w Wielkiej Brytanii całkowicie …
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych dla milionów osób – kary…
HMRC wprowadza ogromną zmianę w podatkach w Wielkiej Brytanii: nowe obow…
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…
Najgorsza autostrada w Anglii — kierowcy tracą cierpliwość przez niekońc…
Gigant energetyczny wypłaci klientom 1,5 mln funtów odszkodowań za błędy…
Brytyjska poczta wprowadza ogromne zmiany w dostawach – co to oznacza dl…