Wiadomości
Trybunał orzekł, że imigranci nie mogą trafiać do więzienia za próby nielegalnego wjazdu do UK
Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że imigranci, którzy nielegalnie próbują przedostać się z Francji do Wielkiej Brytanii po przyłapaniu na gorącym uczynku nie mogą trafiać do więzienia.
Orzeczenie to sprawia, że uwolnieni imigranci mogą podejmować kolejne próby pokonania kanału La Manche. Wyrok Trybunału nakłada jeszcze większą presję na szefową Home Office Theresę May, która musi zwalczyć problem imigrantów bezprawnie przedostających się na Wyspy na ciężarówkach przybywających z francuskich portów.
Sędziowie w Luksemburgu wydali taki wyrok po rozpatrzeniu przypadku pochodzącej z Ghany Seliny Affum. Policja zatrzymała kobietę w autobusie przejeżdżającym przez tunel pod kanałem. Aresztowana próbowała przekroczyć granicę posiadając belgijski paszport wystawiony na inne nazwisko niż jej. Francuscy funkcjonariusze umieścili ją w areszcie pod zarzutem nielegalnego wjazdu do kraju i zwrócili się do Belgii o ponowne przyjęcie Affum.
Kobieta skierowała apelację do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a ten uznał, że aresztowanie imigrantów jest sprzeczne z unijną dyrektywą odnoszącą się do deportowanych osób. Jej zapisy mówią, że nielegalny imigrant, który nie popełnił innych wykroczeń powinien być poproszony najpierw o dobrowolny powrót do domu. Do więzienia może trafić dopiero, gdy odmówi współpracy bądź zaistnieje ryzyko jego ucieczki.
środa, 08 czerwca 2016 07:01
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania tnie benefity. Setki tysięcy osób straciły wypłaty z DWP
Pilne: autostrada M42 w pobliżu lotniska w Wielkiej Brytanii całkowicie …
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych dla milionów osób – kary…
Najgorsza autostrada w Anglii — kierowcy tracą cierpliwość przez niekońc…
HMRC wprowadza ogromną zmianę w podatkach w Wielkiej Brytanii: nowe obow…
Gigant energetyczny wypłaci klientom 1,5 mln funtów odszkodowań za błędy…
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…