Wiadomości
Kampania Vote Leave ukarana grzywną za złamanie prawa wyborczego
Członkowie Vote Leave - oficjalnej kampanii namawiającej do głosowania za brexitem złamali prawo i zostali ukarani grzywną 61 000 funtów.

Komisja wyborcza stwierdziła, że organizacja Vote Leave, podczas kampanii referendalnej w 2016 roku, przekroczyła swój prawny limit wydatków o prawie 500 000 funtów.
Komisja podjęła decyzję o nałożeniu na Vote Leave kary finansowej w wys. 61 tys. funtów i przekazaniu akt sprawy policji w celu przeprowadzenia dalszego śledztwa i rozpatrzenia ewentualnych zarzutów karnych dotyczących składania błędnych deklaracji finansowych.
Zarzuty koncentrują się wokół Darrena Grimesa, któremu przyznano 65,000 funtów za udział w programie Vote Leave w ramach jego kampanii BeLeave skierowanej do młodzieży.
Komisja nałożyła też na Darrena Grimesa karę 20 tys. funtów. Jego sprawa również będzie dalej badana przed policję.
środa, 18 lipca 2018 08:16
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC ostrzega pracowników w Wielkiej Brytanii. Możesz odzyskać pieniądze…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatkowe pieniądze prze…
Wielka Brytania. Miliony pracowników mogą stracić na zmianach w ulgach p…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii masowo wypłacają oszczędności emerytalne w …
Brytyjczycy w szoku po nieudanym teście alarmu narodowego. Tysiące telef…
Największe supermarkety w Wielkiej Brytanii mogą wydłużyć godziny otwarc…
Najlepsze i najgorzej oceniane szpitale NHS w Anglii ujawnione w nowym r…