Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polska przegrała z Anglią 1:2 i spadła na czwarte miejsce w tabeli grupy I

Piłkarze reprezentacji Polski przegrali 1:2 z reprezentacją Anglii w trzecim meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Spotkanie rozegrano na Wembley w Londynie.

W 18. minucie Michał Helik sfaulował Raheema Sterlinga w polu karnym. Harry Kane pokonał Wojciecha Szczęsnego strzałem z rzutu karnego.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Anglików, a Polacy rzadko wychodzili z własnej połowy.

Trener Paulo Sousa dokonał w przerwie dwóch zmian. Karola Świderskiego i Michała Helika zastąpili Arkadiusz Milik i Kamil Jóźwiak.

W drugiej połowie biało-czerwoni zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką rywala. W 58. minucie John Stones pod wpływem wysokiego pressingu Polaków stracił kontrolę nad piłką. Błąd angielskiego obrońcy wykorzystał Arkadiusz Milik, który podał do wbiegającego w pole karne Jakuba Modera.

Pomocnik strzelił drugiego gola w reprezentacji Polski i doprowadził do wyrównania. W 85. minucie po rzucie rożnym Harry Maguire oddał potężny strzał i zapewnił Anglikom zwycięstwo. Polacy po trzech meczach mają 4 punkty i zajmują czwarte miejsce w grupie I.

Źródło:x-news