Wiadomości
"Chcę uzbierać £40 tysięcy z zasiłków"
Yonn Lazer, 36-latek z małej wioski Argetoaia w południowej Rumunii chce zdobyć, z zasiłków w UK, £40 tysięcy dla swojej rodziny.

Lazer przeprowadził się do Londynu i teraz, po pół rocznym pobycie, jest w stanie wysyłać swojej żonie i trójce dzieci £800 tygodniowo. Ma ambitny plan – dzięki benefitom chce uzbierać £40 tysięcy. Według niego to możliwe, ponieważ dostęp do zasiłków jest „bardzo, bardzo łatwy”, a Anglia daje mu wszystko – darmowe pieniądze i darmowe mieszkanie. Jeżeli jednak nie uda mu się uzbierać odpowiedniej sumy – tłumaczy – zacznie kraść.
Dla Rumuna to nie pierwszy pobyt w UK. Przyjechał tutaj jeszcze przed zniesieniem granic dla obywateli Rumunii, ale wówczas został deportowany do ojczystego kraju.
UK w ostatnich latach stało się niezwykle atrakcyjne wśród rumuńskich Cyganów, a w ostatniej dekadzie na Wyspy przyjechało ich 200 tysięcy. Powodem jest ostracyzm w rodzinnych krajach, brak możliwości otrzymania pracy, a także łatwy dostęp do brytyjskich zasiłków.
wtorek, 15 lipca 2014 08:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych dla milionów osób – kary…
HMRC wprowadza ogromną zmianę w podatkach w Wielkiej Brytanii: nowe obow…
Najgorsza autostrada w Anglii — kierowcy tracą cierpliwość przez niekońc…
Lotniska w Wielkiej Brytanii wprowadzają ogromne zmiany dotyczące przewo…
Duży bank obsługujący 28 milionów klientów w Wielkiej Brytanii zamyka ko…
Wielka Brytania zmaga się z trzecią falą upałów w tym roku — czy to już …
Fala upałów w Anglii osiągnie dziś kulminację – temperatury przekroczą 3…