Wiadomości
Protestujący przeciwko sprzedaży izraelskich produktów, zaatakowali pracowników Tesco i policję
W sobotę, około 100 protestujących przeciwko wojnie w strefie Gazy, zgromadziło się pod sklepem sieci Tesco w Hodge Hill, Birmingham. Nawoływali do zaprzestania sprzedaży produktów i współpracy z firmami produkującymi żywność w Izraelu.

W pewnym momencie część z protestujących wdarła się do sklepu i zaczęła zachowywać się agresywnie, strasząc obsługę i klientów i doprowadzając nawet do zamknięcia sklepu na kilka minut. Na miejsce przyjechało ponad dwudziestu policjantów by zaprowadzić porządek. Dwie osoby zostały wyprowadzone ze sklepu i jedna aresztowana za napaść na funkcjonariuszy. Jak opowiada jeden z klientów, do sklepu wtargnęła grupa Azjatów, którzy nieśli palestyńską flagę i zaczęli rozrzucać produkty na podłogę.
Nie był to pierwszy tego typu atak w UK. Do podobnych zajść doszło w sklepach Tesco w Rochdale, Sale, Luton i Blackburn, w Sainsbury’s w Birmingham oraz przed sklepem Kandem w Manchesterze.
Tesco sprzedaje różne produkty, które pochodzą z Izraela, przede wszystkim: owoce, papryki, ziemniaki i zioła. Wszystkie mają metki dotyczące pochodzenia, zgodnie z przepisami unijnymi.
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 07:25
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC rozpoczyna wielką kontrolę zasiłku Child Benefit. Tysiące rodzin w …
Wielka Brytania rozważa wydłużenie zamrożenia progów podatkowych — milio…
Dramatyczna sytuacja na pokładzie Ryanair. Samolot musiał wrócić do Wiel…
Rodziny w Wielkiej Brytanii mogą zyskać nawet 28 000 GBP rocznie. Oto os…
Ceny energii w Wielkiej Brytanii wzrosną w październiku. Rachunki za gaz…
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla pracowników w Wielkiej Brytanii
Ceny w supermarketach w Wielkiej Brytanii rosną najszybciej od ponad rok…