Wiadomości
Kolizja z ptakiem przyczyną awarii silnika samolotu zmierzającego do Birmingham
Samolot zmierzający do Birmingham niedługo po starcie z wyspy Guernsey stracił jeden z silników w wyniku kolizji z ptakiem.
Wydarzenie miało miejsce 8 listopada. Samolot turbośmigłowy Bombardier Dash-8 linii Flybe właśnie opuścił wyspę, gdy zaskoczeni pasażerowie usłyszeli hałas dobiegający z lewej strony maszyny. Po wyjrzeniu przez okno zobaczyli, że przedni stożek silnika śmigłowego uległ zniszczeniu. Dało się zauważyć także szczątki ptaka.
Zdarzenie zostało zgłoszone do Civil Aviation Authority, a pilot poinformował podróżnych, że mogą spokojnie dolecieć na jednym silniku. I tak też się stało. Po godzinie samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Birmingham - infromuje Express and Star.
Footage showing the propeller after the strike
wtorek, 11 listopada 2014 12:10
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: ogromne zmiany na granicach UE – od października utrudn…
Ryanair odwołuje tysiące lotów na kluczowych trasach z Wielkiej Brytanii
B&M sprzedaje zimowy gadżet za 69 pensów - grzeje nawet 10 godzin
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany rozliczeń z HMRC. Co muszą wied…
Aldi zamknie wszystkie sklepy w Wielkiej Brytanii na trzy dni w okresie …
Popularna linia lotnicza uruchamia 11 nowych tras z Wielkiej Brytanii
Sześć miesięcy śmieciowego chaosu w Birmingham – dlaczego strajk pracown…