Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polacy wygrali klasyfikację medalową na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce

Nie wygraliśmy Euro, lecz wygraliśmy Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce! Polska po raz pierwszy w historii zajęła pierwsze miejsce w tabeli medalowej lekkoatletycznych mistrzostw Europy. W 23. edycji w Amsterdamie Biało-Czerwoni wywalczyli 12 krążków - sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy.

Nasi reprezentanci po raz pierwszy w historii wygrali klasyfikację medalową. Pod względem liczby zdobytych krążków to najlepszy występ od 50 lat. Na miesiąc przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro nasza kadra jest w znakomitej formie.

W niedziele Polacy wywalczyli osiem medali! Krążki otrzymali Adam Kszczot (złoto), Marcin Lewandowski (srebro), Michał Haratyk (srebro), Paweł Fajdek (złoto), Wojciech Nowicki (brąz), sztafeta 4x400m w składzie Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko (srebro), Angelika Cichocka (złoto) oraz Joanna Linkiewicz (srebro).

Wcześniej natomiast na podium stawali Anita Włodarczyk (złoto), Paweł Małachowski (złoto), Robert Sobera (złoto) oraz Karol Hoffmann (srebro).