Wiadomości
Donald Trump spotkał się z Angelą Merkel w Białym Domu
W piątek (17.03) późnym wieczorem czasu polskie w Białym Domu odbyło się spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy w ramach NATO oraz negocjacji prozumienia o wspólnej strefie wolnego handlu (TTIP).

Trump i Merkel, występując w Białym Domu na wspólnej konferencji prasowej, podkreślili znaczenie NATO jako filaru bezpieczeństwa transatlantyckiego i zapowiedzieli współpracę w celu doprowadzenia do realizacji porozumień z Mińska.
Odpowiedzi obojga przywódców na pytania dotyczące handlu międzynarodowego potwierdziły duże różnice stanowisk w tej dziedzinie. Podczas gdy Merkel wskazywała, że obowiązujące międzynarodowe porozumienia o wolnym handlu, jak np. z Koreą Południową, przyczyniły się do tworzenia miejsc pracy po obu stronach, prezydent Trump po raz kolejny podkreślił, jakim „nieszczęściem” dla amerykańskiej gospodarki jest układ NAFTA o wspólnym handlu między Stanami Zjednoczonymi, Kanadą a Meksykiem.
Trump oświadczył, że w kwestiach gospodarczych nie jest izolacjonistą, ale „zwolennikiem sprawiedliwego handlu".
Przed konferencją prasową w Gabinecie Owalnym politycy usiedli na fotelach pozując do zdjęć. Dziennikarze oczekiwali na zwyczajowy uścisk dłoni, jednak chwila ta nie nadchodziła. Kiedy z sali padła prośba o podanie sobie rąk, Angela Merkel odwróciła się w stronę Trumpa i powiedziała: czy chce pan, żebyśmy uścisnęli sobie dłoń? Trump jednak nie zareagował na jej pytanie, nie spojrzał także na niemiecką kanclerz.
Źródło:x-news.pl
niedziela, 19 marca 2017 22:38
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…
Wielka Brytania planuje rewolucję w procesie kupna domów. Zmiany mają sk…
Brytyjski bank oferuje nawet 900 GBP za zmianę konta – czas jest ogranic…
HMRC zaczyna przejmować pieniądze z kont bankowych. Nowe działania fisku…
Trik za 1 GBP pozwala mieszkańcom Wielkiej Brytanii oszczędzić tysiące f…
Wielka Brytania zaostrza przepisy dla podróżnych z EU. Nawet 5000 GBP ka…
Wielka Brytania: młodzi pracownicy mają otrzymać 5000 GBP na pierwszy do…