Zaloguj się Załóż konto

Linie lotnicze pozwały rząd w związku z wprowadzeniem obowiązku kwarantanny

British Airways, easyJet i Ryanair wszczęły postępowanie prawne przeciwko kontrowersyjnym rządowym przepisom dotyczącym kwarantanny.

British Airways, easyJet i Ryanair wszczęły postępowanie prawne przeciwko kontrowersyjnym rządowym przepisom dotyczącym kwarantanny.

Od 8 czerwca wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara do 1000 funtów.

Wszystkie osoby przyjeżdzające do Wielkiej Brytanii samolotem, promem lub pociągiem - zarówno obywatele brytyjscy, jak i cudzoziemcy - będą musieli przy przekraczaniu granicy podać informację na temat miejsca pobyty i dalszych planów podróży.


Do wprowadzenia restrykcji doszło w momencie, kiedy wiele z państw Europy zaczęło znosić podobne ograniczenia u siebie, a linie lotnicze szykowały się do odrobienia ogromnych strat spowodowanych pandemią.

Linie lotnicze zwróciły się do sądu o jak najszybsze rozpatrzenie wniosku. Obowiązujący od 8 czerwca obowiązek poddania się kwarantannie dla pasażerów został wprowadzony po burzliwych debatach i przy gorącym sprzeciwie przemysłu lotniczego.

Przedsiębiorstwa mają nadzieję, że przy pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez sąd rząd musiałby opublikować porady naukowe, którymi się kierował, podejmując decyzję.

Według właściciela British Airways, firmy IAG, nie ma naukowych przesłanek, które przemawiałyby za podjęciem takich kroków.


W odpowiedzi na skargi firm brytyjski rząd zapowiadział możliwość stworzenia "mostów powietrznych", do krajów, które są popularnymi kierunkami turystycznymi i w których nie ma wielu zachorowań.

Linie lotnicze są jednak sceptyczne, bo – jak napisały w oświadczeniu – nie widziały jeszcze „żadnych dowodów na to, jak i kiedy mosty powietrzne miałyby zostać wcielone w życie”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Koronawirus: W Brazylii jest już więcej zgonów niż w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
PKB Wielkiej Brytanii spadł o rekordowe 20,4 proc.