Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wizz Air z Coventry do Katowic

Wizz Air z Coventry do KatowicWizz Air, największa nisko-taryfowa i nisko-kosztowa linia lotnicza w Polsce ogłosiła plany rozszerzenia działań operacyjnych na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice, które obejmą otwarcie 6 nowych kierunków latem 2007 roku oraz zwiększenie zdolności przewozowej o 50% w stosunku do 2006 roku.

Wizz Air sprowadzi także dodatkowy samolot do swojej pierwszej i największej polskiej bazy, a co za tym idzie zwiększy zatrudnienie w regionie, przyczyniając się do ekonomicznego rozwoju Śląska.

Wszystkie wakacyjne kierunki Wizz Air, włączając poniższe nowe połączenia, są już w sprzedaży:

Belfast (Irlandia Północna)
3 razy/tydzień
29 maja 2007r.

Eindhoven (Holandia)
3 razy/tydzień
29 maja 2007r.

Bourgas (Bułgaria)
Raz w tygodniu
2 czerwca 2007r.

Kreta/ Heraklion (Grecja)
Raz w tygodniu
2 czerwca 2007r.

Bournemouth (Wielka Brytania)
3 razy/tydzień
14 lipca 2007r.

Coventry (Wielka Brytania)
3 razy/tydzień
28 lipca 2007r.


Do istniejących i nowych kierunków pod koniec maja 2007 roku zostaną dodane loty do tak popularnych wakacyjnych miejscowości jak Ateny i Barcelona, zwiększając do 19 liczbę wszystkich kierunków docelowych Wizz Air latem 2007 roku.

Plany dalszego rozwoju działalności firmy w Katowicach są ściśle związane z zaangażowaniem linii lotniczej w Polsce, a w szczególności na Śląsku. Do wzrostu Wizz Air w regionie przyczyni się rozmieszczenie nowych samolotów w 2007 roku, z których pierwszy zostanie dostarczony do Katowic w maju przyszłego roku. Nabór nowej załogi do katowickiej bazy rozpocznie się na początku 2007 roku.

Bilety na loty do nowych kierunków są już w sprzedaży w cenie 0 złotych (podatek i opłaty lotniskowe wynoszą maksymalnie 116 PLN) na stronie internetowej wizzair.com, można je także zakupić poprzez centralę telefoniczną pod numerem +48 22 351 94 99.

- Ekspansja Wizz Air w Katowicach to część naszej strategii związanej z rozwojem w Polsce. Polska południowa pozostaje dla nas kluczowym rynkiem - wkrótce sprowadzimy czwarty samolot, zwiększymy częstotliwość lotów, dodamy nowe kierunki i zatrudnimy nowych pracowników w regionie. Jesteśmy zadowoleni, że możemy wykonać pierwszy ważny krok, dzięki któremu możliwa jest nasza ekspansja w Polsce i rozwój na Śląsku. Wizz Air będzie oferował niskie ceny, możliwość przeżycia wyjątkowego doświadczenia latania oraz jeszcze więcej kierunków docelowych w nadchodzącym roku, tak jak robiliśmy to do tej pory - mówi József Váradi, prezes Wizz Air.

źródło: wizzair.com
-
 


Czytaj następny artykuł:
W.Brytania i Polska podpisały umowę podatkową