Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Amazon przestanie akceptować karty kredytowe Visa wydane w Wielkiej Brytanii

Amazon przestanie akceptować karty kredytowe Visa wydane w Wielkiej Brytanii

Amazon poinformował klientów, że od 19 stycznia przyszłego roku przestanie akceptować płatności dokonywane za pomocą kart kredytowych Visa.

Gigant internetowy powiedział, że wynika to z wysokich opłat pobieranych przez Visa za przetwarzanie tych transakcji.


W e-mailu do klientów napisano: „Do robienia zakupów nadal możesz używać kart debetowych (w tym kart debetowych Visa) i kart kredytowych innych niż Visa, takich jak Mastercard, Amex i Eurocard”.

Amazon poprosił o zaktualizowanie domyślnej metodę płatności przez wszystkich, którzy obecnie używają kart kredytowych Visa.

W marcu Visa poinformowała, że planuje podwyżki opłat po Brexicie dla brytyjskich klientów zamawiających z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Visa podniosła opłaty interchange od połowy października, co oznacza, że ​​opłaty z 0,20% za karty debetowe i 0,30% za karty kredytowe zostały podniesione do odpowiednio 1,15% i 1,50%.


Rzecznik Amazona powiedział: „Koszt przyjmowania płatności kartą nadal stanowi przeszkodę dla firm dążących do zapewnienia klientom najlepszych cen”.

„Koszty te powinny z czasem spadać wraz z postępem technologicznym, ale zamiast tego nadal utrzymują się na wysokim poziomie, a nawet rosną”.

„W wyniku utrzymujących się wysokich kosztów płatności Visa, informujemy, że od 19 stycznia 2022 r. Amazon.co.uk nie będzie już akceptować kart kredytowych Visa wydanych w Wielkiej Brytanii”.

czwartek, 18 listopada 2021 10:57
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Lidl w Wielkiej Brytanii podnosi minimalną stawkę godzinową do 10,10 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski myśliwiec F-35 rozbił się na Morzu Śródziemnym