Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ujawniono dokumenty w sprawie spotkań z UFO

ufo.jpgWłaśnie upubliczniono zbierane przez brytyjskie Ministerstwo Obrony i Archiwum Narodowe dokumenty na temat UFO. Na ponad 6 tys. stron zapisano zeznania ludzi, którzy twierdzą, iż widzieli niezidentyfikowane obiekty latające. Ujawnione materiały pochodzą z lat 1994-2000.

Wśród opisów znajduje się m.in. barwna relacja pewnego mieszkańca Birmingham, który opowiadał, jak w swoim ogrodzie zobaczył "duży, niebieski trójkątny obiekt latający, na widok którego szczekały psy". Obiekt miał jakoby zniknąć po trzech minutach, zostawiając po sobie białą substancję na czubkach drzew. Niestety, tajemnicza substancja, którą świadek pieczołowicie zebrał do słoika, zaginęła w tajemniczych okolicznościach.



Co ciekawe, w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił się obraz UFO wyłaniający się z relacji świadków "bliskich spotkań trzeciego stopnia". O ile w latach 50. większość osób opisywała niezidentyfikowane obiekty jako "coś na kształt dysku" lub "latający spodek", o tyle akta z lat 1994-200 pełne są doniesień o obiektach "dużych i trójkątnych".

Zdaniem dr. Davida Clarke'a z Sheffield Hallam University (Anglia) ludzie mogą różnie opisywać UFO pod wpływem trendów panujących aktualnie w kulturze popularnej. W latach 50. masową wyobraźnią zawładnęła wizja nowoczesnych płaskich maszyn, które miały stać się przełomem w lotnictwie. Niedługo potem zaczęły się pojawiać relacje ludzi, którzy widzieli "latający spodek".

Z kolei w latach 90. telewizja pokazywała używane przez armię amerykańską samoloty wykonane w technologii "stealth" (dzięki której np. poruszają się ciszej i odbijają fale radarowe), a w kinach triumfy święcił flim "Dzień Niepodległości", gdzie flota obcych składa się z trójkątnych wielkich statków kosmicznych.

Być może więc następni kosmici rodzą się właśnie w twórczych umysłach hollywoodzkich filmowców, a o ich tajemniczych pojazdach przeczytamy w raportach z lat 2000-2010.

Źródło: Gazeta Wyborcza
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Polski wyścig po brytyjskie benefity
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy boją się długich lat bezrobocia