Zaloguj się Załóż konto

Trwa proces w sprawie Polaka, który zamordował rodzinę.

Trwa proces w sprawie polskiego taksówkarza samobójcy. Marek Wojciechowski, taksówkarz z Torbay, w lipcu zeszłego roku zderzył się z innym samochodem zabijając niemal całą rodzinę.

Trwa proces w sprawie polskiego taksówkarza samobójcy. Marek Wojciechowski, taksówkarz z Torbay, w lipcu zeszłego roku zderzył się z innym samochodem zabijając niemal całą rodzinę.

W wyniku wypadku zginął 36 letni Con Twomey, oraz jego sześciomiesięczny syn. Jedyną ocalałą jest matka – Elber Twomey, która w wypadku odniosła poważne rany, a także straciła nienarodzone dziecko. Rodzina była w drodze powrotnej ze swoich wakacji w Devon.

Polak postanowił popełnić samobójstwo po tym, jak żona wyrzuciła go z domu. Agnieszka Wojciechowska oskarża siebie za tragedię. Opowiedziała przez tłumacza o tym, jak kłócili się mężem i jak kazała mu się wyprowadzić. Powiedziała „Marek nie radził sobie dobrze. To nie on się zabił. To ja go zabiłam. Zabrałam mu nadzieję. Zabrałam mu wszystko”.

Kiedy Wojciechowski zostawił jej list samobójczy, policja zaczęła go poszukiwać jako osobę „wysokiego ryzyka”. Policja zobaczyła go w jego czarnej taksówce marki Vauxhall Vestra. Policjant Ben Bickford, który jechał za nim, powiedział że mężczyzna nagle przyspieszył i uderzył prosto w samochód jadący z naprzeciwka. Świadek John Onions opisuje moment uderzenia jako okropny i celowy.

Po kolizji Elber Twomey i jej mąż zostali przetransportowani do szpitala z uszkodzeniami mózgu. Jej mąż zmarł dziesięć miesięcy później. Kobieta musiała dwukrotnie wychodzić z sali rozpraw, kiedy służby szczegółowo opisywały wypadek.

W śledztwie ujawniono też, że Polak pracował w Torbay Taxi od trzech tygodni. Postępowanie jest w toku.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Murarz skazany za £115 tysięcy znalezionych w jego domu
 Czytaj następny artykuł:
Nine Inch Nails zagra w Birmingham