Wiadomości
Mars, Snickers, Milky Way i Celebrations wycofane za sklepów z powodu zanieczyszczeń
Batoniki Mars, Snickers i Milky Way zostaną wycofane ze sklepowych półek. Powodem jest zanieczyszczenie słodyczy plastikiem.

Sprawa dotyczy wyrobów wyprodukowanych w zakładach w Holandii.Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa żywności zamieścił na swojej stronie internetowej pismo, przedstawione jak komunikat prasowy Marsa, z którego wynika, że znalezione w batoniku kawałki plastiku grożą zadławieniem oraz że wśród przeznaczonych do wycofania produktów są m.in. batoniki Mars, Milky Way i Snickers, cukierki Celebrations oraz mieszanka Minimix z terminem przydatności do spożycia między 19 czerwca 2016 roku a 8 stycznia 2017 roku.
Początkowo koncern podał, że słodycze znikną tylko ze sklepów w Niemczech. Po kilku godzinach okazało się, że zostaną wycofane także z 54 innych krajów, w tym m.in. Wielkiej Brytanii, Polski, Belgii i Włoch. „Chcielibyśmy ostrzec naszych klientów, którzy zakupili jeden z tych produktów przed ich spożyciem” – napisało przedsiębiorstwo w komunikacie umieszczonym na swojej stronie.
Akcję wycofywania produktów ogłoszono w reakcji na skargę klientki z Niemiec, która w czekoladowym batoniku znalazła kawałki tworzyw sztucznych.
środa, 24 lutego 2016 07:57
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Skomentuj używając konta Facebook
Lub zaloguj się aby użyć konta bham.pl
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair, Jet2 i easyJet lecących do UE –…
Fala upałów w Wielkiej Brytanii – dokładne daty i prognozy temperatur si…
Nawet 500 GBP na jedzenie i energię. Rusza nowa runda wsparcia rodzin w …
Tysiące Brytyjczyków wypłaca gotówkę z emerytur po zmianie zasad HMRC
Temperatura w Wielkiej Brytanii może osiągnąć 45°C. Nowe ostrzeżenie bry…
Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii wypłaci odszkodowanie tysiącom…
Wielka Brytania przygotowuje się na „mega falę upałów” w czerwcu. Progno…