Wiadomości
Pluskwy atakują Wielką Brytanię i coraz trudniej je wytępić
Pluskwy stają się coraz większym problemem w Wielkiej Brytanii. Co gorsza, ciężko jest ich się pozbyć.

Pluskwy wchodzą nam do łóżek i najczęściej w nocy atakują. Firmy zajmujące się tępieniem tych stworzeń informują, że w ciągu ostatniego roku ich liczba wzrosła o 108 proc. Eksperci ostrzegają też, że pluskwy stają się odporne na dostępne w sklepach środki owadobójcze.
Roy Couch z JG Pest Control powiedział gazecie „Evening Standard”, że pracownicy jego firmy są wzywani do pozbycia się tych owadów nawet 200 razy w miesiącu. Couch mówi, że pluskwy mają zdolność do mutacji. Jeśli zastosowało się dawkę, która nie była śmiertelna, one rosną w siłę i ciężej je wytępić.
Obecność pluskiew w Wielkiej Brytanii związana jest z migracją ludności. Często są przywożone przez ludzi wracających z wakacji, którzy nie mają świadomości, że owady dostały się np. do ich bagażu.
piątek, 30 września 2016 11:36
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza nowy podatek od nieruchomości. Rodziny mogą za…
Wielka Brytania: DWP wstrzymuje wypłatę świadczeń o wartości 1 mld funtó…
Wielka Brytania planuje podniesienie wieku emerytalnego do 70 lat. DWP w…
Podwyżki council tax w Anglii. Rachunki mogą wzrosnąć nawet o 380 funtów…
Ile lat trzeba pracować, aby otrzymać pełną nową emeryturę państwową w W…
Nowe zakazy na ulicach centrum Birmingham. Rada miasta wprowadza PSPO
Wielka Brytania będzie zamykać hotele dla imigrantów po przełomowym wyro…