Wiadomości
Zamknięto meczet odwiedzany przez zamachowca, który zabił polskiego kierowcę w Berlinie
Decyzją niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych władze Berlina zakazały działalności muzułmańskiego stowarzyszenia Fussilet i zamknęły podlegający mu meczet odwiedzany przez zamachowca Anisa Amriego i innych islamistów. Policja przeszukała także ponad 20 obiektów związanych z radykalnym odłamem islamu. Wśród nich było także sześć cel więzienia Moabit.

Kontrole odbywają się w ramach śledztwa w sprawie grudniowego ataku terrorystycznego na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, w którym Amri wykorzystał polską ciężarówkę zabijając jej kierowcę.
W akcji w stolicy Niemiec uczestniczyło 460 policjantów, rewizje rozpoczęły się o godz. 6 rano.
Źróło:x-news.pl
czwartek, 02 marca 2017 06:30
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób z pre-settled status. Now…
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych w większości regionów — …
Wielka Brytania dopłaci 3 750 GBP do zakupu elektrycznego samochodu
Wielka Brytania wprowadza zmiany w wypłatach świadczeń w sierpniu
Koniec z ograniczeniem do 100 ml płynów w bagażu podręcznym w Wielkiej B…
Dwóch mężczyzn, którzy ścięli słynne drzewo w Wielkiej Brytanii, skazany…
Wizz Air wycofuje kilkadziesiąt tras z powodu upałów niszczących samolot…