Wiadomości
J. C. Juncker: 12 kwietnia to ostateczna data na przyjęcie przez W. Brytanię porozumienia ws. brexitu
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker stwierdził, że 12 kwietnia to ostateczna data na przyjęcie przez Wielką Brytanię porozumienia o opuszczeniu Unii Europejskiej.
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker stwierdził, że 12 kwietnia to ostateczna data na przyjęcie przez Wielką Brytanię porozumienia o opuszczeniu Unii Europejskiej.
– Jeśli Wielka Brytania będzie w stanie zatwierdzić umowę do 12 kwietnia, to Unia Europejska będzie gotowa zaakceptować odroczenie brexitu do 22 maja – powiedział Juncker.
– Myślę jednak, że opuszczenie Wspólnoty przez Wielką Brytanię bez porozumienia do północy 12 kwietnia jest coraz bardziej prawdopodobne – dodał przewodniczący.
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiedziała we wtorek (02.04) po trwającym ponad siedem godzin posiedzeniu gabinetu w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej, że jej rząd będzie potrzebował dalszego przedłużenia procesu wyjścia, by wypracować ponadpartyjne porozumienie w sprawie brexitu.
Podkreśliła, że intencją rządu pozostaje wyjście z UE w terminie, który pozwoli na uniknięcie udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych udających się do Wielkiej Brytanii
DWP rozpoczyna kontrole kont bankowych – co oznacza to dla mieszkańców W…
Pilne ostrzeżenie dla kierowców z Wielkiej Brytanii – już niedługo nowe …
Primark wprowadza ogromne zmiany we wszystkich sklepach w Wielkiej Bryta…
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii — duże korki przy p…
Policja ostrzega przed zamieszkami w Wielkiej Brytanii. Służby są już „n…
Wielka Brytania drastycznie tnie pomoc zagraniczną – Afryka i najubożsi …