Wiadomości
93 przypadki koronawirusa w Polsce, 2 zgony.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 nowych przypadkach koronawirusa. Wśród nich są dwie osoby z Warszawy.

Jak dodali, potwierdzone przypadki dotyczą dwóch osób z Warszawy, jednej z Poznania i Lublina i pięciu z Łodzi. Oznacza to, że oficjalnie liczba chorych w kraju zwiększyła się do 93.
Koronawirus SARS-CoV-2 zabił do tej pory ponad 5 600 osób. Na całym świecie zakażonych jest ponad 149 279 tys. ludzi.
Rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego, który obowiązuje od północy. Pozamykane zostały bary i restauracje - w galeriach handlowych czynne będą tylko drogerie, apteki i sklepy spożywcze.
Wprowadzone restrykcje mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.
Mieszkańcy pozytywnie oceniają decyzję rządu, choć wskazują, że restrykcje mogą nie być wystarczające.
– Samo to nie powstrzyma [rozprzestrzeniania koronawirusa - red.]. Myślę jednak, że na pewno pomoże. Jestem za tym, żeby ograniczyć skupiska ludzi. To jedyne co możemy zrobić oprócz mycia rąk – powiedziała mieszkanka Wrocławia.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza największą reformę świadczeń od dekad
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w egzaminach na prawo jazdy
Pilne ostrzeżenie dla tysięcy kierowców w UK. Mają niewiele czasu na pod…
Ciężkie opady śniegu paraliżują Wielką Brytanię: porzucone auta, odwołan…
Gdzie w Anglii spadł już śnieg – i gdzie w UK może pojawić się nawet 25 …
Nadchodzi zima: Meteorolodzy ostrzegają przed śniegiem i lodem w całej W…
Wielka Brytania: Kody pocztowe o największym ryzyku włamań: Birmingham i…










