Wiadomości
Zbyt grubi by pracować – żyją na zasiłkach
Ponad 10.000 otyłych osób dostaje zasiłek dla bezrobotnych, ponieważ są zbyt grubi, by pracować. Podatnicy wydają na to £54 miliony rocznie.
Ponad 10.000 otyłych osób dostaje zasiłek dla bezrobotnych, ponieważ są zbyt grubi, by pracować. Podatnicy wydają na to £54 miliony rocznie - informuje Daily Mail.Szokujące dane pokazują, że przez ostatnie pięć lat liczba osób pobierających zasiłek z powodu chorób związanych z otyłością podwoiła się. W zeszłym roku niemal 12 tysięcy osób pobierało Disability Living Allowance z powodu choroby metabolicznej – czyli połączenia otyłości z cukrzycą i wysokim ciśnieniem. Otyłość to także ogromny ciężar dla NHS, który wydaje z tego powodu £9 miliardów rocznie.
wtorek, 04 listopada 2014 10:26
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 500 GBP dodatku bezpośre…
Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP może przeszukiwać domy …
Wielka Brytania zmienia terminy wypłat Universal Credit i innych świadcz…
Dodatek 25 GBP z powodu mrozów wpłynie na konta bankowe tysięcy rodzin w…
Najtańsza taryfa energetyczna w Wielkiej Brytanii. Dostawca oferuje doda…
Ryanair likwiduje wszystkie loty na jedne z najbardziej unikalnych europ…
Wielka Brytania planuje ponad 8-procentową podwyżkę płacy minimalnej dla…










