Wiadomości
Tylko 5 proc. Polaków jest za przyjmowaniem uchodźców
W najnowszym badaniu, przygotowanym przez CBOS, tylko 5 proc. badanych uważa, że Polska powinna przyjmować uchodźców z krajów, gdzie toczy się wojna i pozwalać im na osiedlenie. 53 proc. Ankietowanych jest przeciw przyjmowaniu uchodźców, a 37 proc. jest skłonnych udzielić im schronienia do czasu, aż będą mogli wrócić do swoich krajów.
Największy sprzeciw w przyjmowaniu uchodźców wyrażają młodzi ludzie. Wśród nich tylko 25 proc. akceptuje udzielanie, choćby czasowego, schronienia osobom z terenów objętych konfliktami zbrojnymi; wśród badanych 45-letnich i starszych – jest to 49 proc.
Stosunek do przyjmowania uchodźców jest związany również z wykształceniem ankietowanych. Im słabiej są oni wykształceni, tym częściej wyrażają sprzeciw. Wśród osób z wykształceniem wyższym 55 proc. godzi się na ich przyjęcie, przynajmniej na pewien czas. Także w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców większość skłonna jest, choć zazwyczaj warunkowo, przyjmować uchodźców z krajów ogarniętych wojnami.
Z badani wynika, że w grudniu wyraźnie wzrosła liczba przeciwników. Obecnie 64 proc. badanych sprzeciwia się przyjęciu części przybyłych do Unii uchodźców. 30 proc. popiera takie działania. To spadek o 13 pkt proc. od października – przełożyło się to także na taki sam wzrost liczby przeciwników.
Źródło:onet.pl
piątek, 18 grudnia 2015 07:23
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania tnie benefity. Setki tysięcy osób straciły wypłaty z DWP
Kolejny duży bank zamyka oddziały w Wielkiej Brytanii – tysiące klientów…
Pilne: autostrada M42 w pobliżu lotniska w Wielkiej Brytanii całkowicie …
Kolejna fala upałów w Wielkiej Brytanii – temperatury do 33°C przez pona…
Fala upałów w Wielkiej Brytanii: rząd wydaje ostrzeżenie zdrowotne, rośn…
Gigant energetyczny wypłaci klientom 1,5 mln funtów odszkodowań za błędy…
Brytyjska poczta wprowadza ogromne zmiany w dostawach – co to oznacza dl…