Wiadomości
Likwidacja obozu w Calais. Tysiące uchodźców zostanie rozlokowanych w ośrodkach w całym kraju
Rozpoczęła się relokacja uchodźców z obozu w Calais. Tysiące osób zostanie rozlokowanych w ośrodkach, na terenie Francji, reszta zostanie deportowana.
Rozpoczęła się relokacja uchodźców z obozu w Calais. Tysiące osób zostanie rozlokowanych w ośrodkach, na terenie Francji, reszta zostanie deportowana. Operacja ma potrwać około tygodnia. Francuska policja nie wyklucza, że wysiedlani będą stawiać opór. W eksmisji bierze udział ok. 1000 funkcjonariuszy, którzy są przygotowani na najgorsze. Policja w razie potrzeby użyje armatek wodnych i gazu łzawiącego. Nakaz likwidacji obozu w Calais wydał prezydent Francji Francois Hollande i zapowiedział, że Francja nie będzie obozem dla emigrantów.
Obóz w Calais nazywany jest "dżunglą" i przebywa w nim ok. 10000 uchodźców, którzy przyjechali głównie z Sudanu, Afganistanu i Pakistanu.
Źródło:x-news
poniedziałek, 24 października 2016 16:04
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza największą reformę świadczeń od dekad
Ciężkie opady śniegu paraliżują Wielką Brytanię: porzucone auta, odwołan…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w egzaminach na prawo jazdy
Pilne ostrzeżenie dla tysięcy kierowców w UK. Mają niewiele czasu na pod…
Gdzie w Anglii spadł już śnieg – i gdzie w UK może pojawić się nawet 25 …
Nadchodzi zima: Meteorolodzy ostrzegają przed śniegiem i lodem w całej W…
Wielka Brytania: Kody pocztowe o największym ryzyku włamań: Birmingham i…










