Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sklepy pilnie wycofują produkty po śmierci Brytyjczyka, który zaraził się listerą

Jedna osoba w Wielkiej Brytanii zmarła w wyniku zarażenia listerią, ujawniły organy zdrowia publicznego, ostrzegając konsumentów, aby nie jedli półmiękkich serów Baronet z powodu skażenia wykrytego na wyjątkowo wysokim poziomie w niektórych produktach.

Dziesiątki rodzajów miękkiego sera wyprodukowanego przez firmę The Old Cheese Room z Wiltshire zostało wycofanych ze sprzedaży z powodu obaw o skażenie.


W ostrzeżeniu Agencji ds. Standardów Żywności (FSA), podano, że klienci są zachęcani do zwracania miękkich serów Baronet, Baby Baronet i Mini Baronet, ponieważ w niektórych partiach wykryto listerię.

Obejmują one opakowania o wadze 1 kg, 270 g i 200 g, z terminami przydatności do spożycia 21 i 22 marca oraz 4, 10, 11, 12, 16 i 18 kwietnia.

Każdy, kto kupił te produkty serowe, jest zachęcany, aby ich nie jadł i zamiast tego skontaktował się ze sprzedawcą, od którego je kupił.

FSA i brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) stwierdziły, że odnotowano trzy przypadki listeriozy, a jedna osoba zmarła.


„Szczep wykryto również w niektórych produktach spożywczych i próbkach pobranych ze środowiska żywnościowego w firmie, jednak nie ma potwierdzenia, że ​​Baronet jest przyczyną tych zakażeń” – czytamy w oświadczeniu.

Agencje zauważyły ​​jednak, że niektóre sery były skażone „wyjątkowo wysokim poziomem listerii”.

„Ser Baronet jest sprzedawany zarówno w małych pojedynczych opakowaniach, jak i w dużych o wadze 1 kg. Sery są czasami sprzedawane w plasterkach z lady delikatesowej, więc nie zawsze może być jasne, czy kupiłeś produkt, którego dotyczy problem” – podały agencje.

„W razie wątpliwości konsumenci powinni skontaktować się ze sprzedawcą detalicznym, od którego kupili ser, aby dowiedzieć się, czy zakupiony przez nich ser Baronet pochodzi z partii, których dotyczy problem, a tymczasem proszę nie jeść produktu” - dodano.


The Old Cheese Room poinformował, że wycofanie było „środkiem zapobiegawczym”.

Napisano: „Proszę nie spożywać tych produktów. Sprawdź, czy kupiłeś kody partii, których dotyczy problem”.

„Klienci mogą skontaktować się z nami w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy (z paragonem lub bez)”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kiedy wzrasta minimalne wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii i ile funtów na godzinę otrzymają pracownicy?
 Czytaj następny artykuł:
Pełna lista płatności w UK, które wzrosną w kwietniu 2023 r. Niektórzy otrzymają 600 GBP podwyżki