Wiadomości
Cameron sugeruje przyspieszenie referendum ws. członkostwa w UE
W niedzielnym wywiadzie dla BBC, Cameron obiecał, że jeśli konserwatyści wygrają w maju wybory parlamentarne doprowadzi do renegocjacji warunków brytyjskiego członkostwa w UE i przywróci Londynowi uprawnienia, których zrzekł się na rzecz Unii.

Premier David Cameron dodał, że jeśli któryś z antyunijnych członków jego rządu nie będzie prezentował tego samego stanowiska co on w kwestii zreformowania zasad brytyjskiego członkostwa, pożegna się ze swoją funkcją.
Tego samego zdania wymaga od członków swojej partii, nawet pomimo tego, że kilku ministrów domaga się od Camerona swobody w agitowaniu na rzecz wystąpienia z Unii. Jednocześnie skrytykował radykalne poglądy UKIP, ale nie odrzucił możliwości współpracy z tym antyunijnym ugrupowaniem.
Premier poinformował także, że w przypadku niepowodzenia negocjacji dotyczących członkostwa nie wyklucza żadnego rozwiązania i wtedy najprawdopodobniej będzie rekomendował odłączenie się do Unii Europejskiej.
poniedziałek, 05 stycznia 2015 07:08
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Skomentuj używając konta Facebook
Lub zaloguj się aby użyć konta bham.pl
Czytaj poprzedni artykuł: 70 chętnych na 10 nowych etatów w delikatesach – tylko 5 to Brytyjczycy | Czytaj następny artykuł: Noworodki będą badane na więcej chorób |
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair, Jet2 i easyJet lecących do UE –…
Tysiące Brytyjczyków wypłaca gotówkę z emerytur po zmianie zasad HMRC
Podróżny niewpuszczony na pokład Ryanair w Wielkiej Brytanii mimo ważneg…
Fala upałów w Wielkiej Brytanii – dokładne daty i prognozy temperatur si…
Temperatura w Wielkiej Brytanii może osiągnąć 45°C. Nowe ostrzeżenie bry…
Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii wypłaci odszkodowanie tysiącom…
Bank Anglii podejmie trudną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszka…