Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Opinie Atrakcje
Najlepiej oceniane     Najczęściej oceniane     Popularne

 
Cannon Hill Park
Cannon Hill Park jest jednym z pierwszych parków w Birmingham z pięknymi grządkami kwiatów, jeziorami, basenami i cudownym zbiorem drzew. Jest tu dużo możliwości do spędzenia czasu, Można pograć na kortach tenisowych parku, zagrać w kręgle i poleżeć na trawce a entuzjaści przyrody mogą pospacerować
 
 
Muzeum Thinktank
Muzeum nauki Thinktank ukazuję świat wokół nas oraz życie, jakie prowadzimy. Na czterech piętrach muzeum zgromadzono eksponaty oraz zbiory historyczne z wydarzeń, działań i życia, które nas otacza. Thinktank to nowy sposób patrzenia na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Każdy obszar został zaprojektowany tak, aby ukazać wiedzę o życiu w taki sposób, aby było to zrozumiałe również dla dzieci.
 
 
Ice Rink
Jeśli dysponujecie wolnym czasem i nie macie, co z nim zrobić polecam ice rink, czyli lodowisko. Zimowy akcent w letnie dni (bardziej deszczowe :)), fajna zabawa nie tylko dla dzieci. Na miejscu możecie wypożyczyć łyżwy i szaleć przy muzyce! Odwiedzane przez wiele osób nie tylko tych potrafiących jeździć.
 
 
Tajemnicze grobowce na Warstone Lane Cemetery
Zabytkowy cmentarz Warstone Lane Cemetery po raz pierwszy otworzono w 1848r. Należał wówczas do Birmingham Church of England Cemetery Company. W 1951r. został przejęty przez Birmingham City Council.
 
 
York
Jeśli macie czas i ochotę zobaczyć jedno ze średniowiecznych miast na północy Anglii, zapraszam do Yorku. Bezpłatne oprowadzanie po zabytkach oferuje Association of Voluntary Guides (Stowarzyszenie Przewodników Wolontariuszy)
 
 
Birmingham Nature Centre
Birmingham Nature Centre to miejsce, w którym  można zobaczyć wiele gatunków zwierząt, zarówno europejskich jak i z całego świata. Miejsce to jest domem dla lemurów, wydr, rysiów i szkockich kotów. Znajduje się tam wiele zwierząt hodowlanych, ptaków i owadów. Ośrodek posiada bogatą kolekcję zagrożonych gatunków gadów oraz jest partnerem w międzynarodowych programach hodowli  zwierząt.
 
 
Weston-Super-Mare - nadmorska miejscowość wypoczynkowa
Weston-Super-Mare to nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona w południowo-zachodniej Anglii, w hrabstwie Somerset, nad Kanałem Bristolskim.
Jedną z wielu atrakcji w mieście jest ogród Jill`s Garden położony  kilka kroków od centrum
 
 
Drayton Manor Park
Drayton Manor Park, czyli tzw. „wesołe miasteczko” znajduje się ok. 1h za Birmingham niedaleko Tamworth i Staffordshire drogą A4091. Warto odwiedzić jeśli ktoś lubi atrakcje tego typu. Można pokrzyczeć podczas przejażdżki szybką kolejką górską...
 
 
Spacer kanałami
Zobacz Birmingham z zupełnie innej perspektywy  - podczas wędrówki wzdłuż kanałów. Jest to dobry sposób na ucieczkę od zgiełku i hałasu na ulicach oraz na odkrycie niezanych dotąd miejsc. Podczas spaceru można zauważyć niektóre z powodów, dla których historia budowy kanału jest częścią rozwoju miasta i jego przemysłu.
 
 
Wonderland
Wonderland to prawdziwa kraina czarów dla dzieci i wspaniała podróż do świata bajek z dzieciństwa dla rodziców.
 
 
Piękna plaża, czysta woda i jedno z najdroższych miejsc do życia – poznajcie Sandbanks
Gdy myślimy o czwartym najdroższym miejscu do życia, do głowy może nam przychodzić Barbados, czy Beverly Hills. Jednak prawda jest zupełnie inna. Znajduje się ono w Wielkiej Brytanii.
 
 
Scarborough
Położona nad Morzem Północnym, nadmorska miejscowość Scarborough w północo wschodniej części Anglii jest bardzo dobrym miejscem na odpoczynek i wiosenno - letnie spacery po plaży. Nazwana przez miejscowych "Queen of the Yorkshire Coast", kusi urokiem piaszczystych plaż, zamków i otaczających ją klifów.
 
 
Dziesięć najlepszych tras na jesienne, piesze wycieczki po West Midlands
Gratka dla miłośników pieszych wędrówek. Poniżej przedstawiamy dziesięć leśnych tras, które są szczególnie przyjemne jesienią.
 
 
Woolacombe - nadmorski kurort w North Devon
Woolacombe to nadmorski kurort znajdujący się w North Devon. Jest idealnym miejscem wypoczynku dla całej rodziny i słynie przede wszystkim ze swojej pięknej i długiej piaszczystej plaży.
 
 
Trentham Monkey Forest

Monkey Forest to miejsce całkowicie wyjątkowe. 140 małp makatek biega wolno na obszarze o powierzchni 60 akrów. Wchodząc do lasu natychmiast przenosisz się do innej krainy. Małpie dzieci zajmują się beztroską zabawą, podczas gdy matki opiekują się swoimi maleństwami.
 
 
Black Country Living Museum
Black Country Living Museum ukazuje historię przemysłowego okręgu Black Country z XIX i XX wieku. Zabytkowe budynki zostały przeniesione z całego rejonu Black Country, umieszczone wzdłuż ulic i przebudowane, sprawiają wrażenie jakbyśmy przenieśli się w tamte czasy.
 
 
Biblioteka w Birmingham – Galeria zdjęć

Budynek nowej biblioteki bez wątpienia zostanie wpisany w przewodnik z najlepszymi atrakcjami miasta. Na dziewięciu piętrach, mieści się nie tylko duży zbiór książek, ale również galeria, ogród, pomieszczenie upamiętniające twórczość Szekspira oraz na samym szczycie - punkt widokowy. Biblioteka jest teraz otwarta siedem dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 20:00, w soboty 10:00 - 17:00 i niedziele 11:00 - 16:00.

 
 
Birmingham Botanical Gardens
Birmingham Botanical Gardens znajduję się na Edgbaston to 15 hektarów zieleni, ogrodów i kilka szklarni. Zaprojektowany w 1832 roku przez JC Loudon, dziennikarza i wydawcę, pasjonata ogrodnictwa.
 
 
Birmingham Symphony Hall
Symphony hall otworzona w 1991 roku natychmiast zyskała uznanie społeczeństwa jako jedna z najpiękniejszych sal koncertowych w UK i  jedna z najlepszych na świecie.  Zaprojektowana przez Artec Consultants Inc w Nowym Yorku jako model nowoczenego projektowania sal ze wspaniałą akustyką. Posiada 2262 miejsc siedzących na czterech piętrach. Unikalne akustyczne cechy sali sprawiają, że dźwięk może zostać podnoszony lub obniżony w zależności od numeru wykonawców i izby odbicia za salą, która powiększa ton o 50%.{multithumb}
 
 
Thomas Land
Każdy rodzic wie, że zobaczyć swoich ulubieńców na żywo i do tego przejechać się ukochanym pociągiem Tomkiem - to dla każdego dziecka jest niesamowita frajda.
 
 
1 2 3 4