Wiadomości
Nigel Farage przyznał, że Brexit się nie powiódł
Polityk, który był zagorzałym zwolennikiem oddzielenia Wielkiej Brytanii od UE, powiedział BBC Newsnight, że po opuszczeniu Unii Europejskiej Wielka Brytania „tak naprawdę nie skorzystała ekonomicznie na Brexicie”.
Jednak nie obwinia za to samej idei wyjścia z Unii Europejskiej tylko sposobu, w jaki to zrobiono.
„Nie odnieśliśmy korzyści ekonomicznych z Brexitu, kiedy mogliśmy to zrobić” - powiedział.
Farage dodał, że „ani przez chwilę” nie uważał, że Wielka Brytania byłaby w lepszej sytuacji ekonomicznej, gdyby pozostała w Unii.
„Obawiam się, że Brexit udowodnił, że nasi politycy są mniej więcej tak samo bezużyteczni, jak komisarze w Brukseli. Całkowicie źle to rozegraliśmy” – przyznał.
Urząd ds. Odpowiedzialności Budżetowej, niezależny rządowy organ nadzorujący, twierdzi, że od czasu głosowania Wielkiej Brytanii za opuszczeniem Unii Europejskiej w 2016 r. inwestycje biznesowe w Wielkiej Brytanii „utknęły w martwym punkcie”.
Chociaż wstrząsy, w tym pandemia i wzrost cen energii, zaszkodziły inwestycjom na całym świecie, inwestycje w Wielkiej Brytanii „nadal osiągają gorsze wyniki w porównaniu z innymi krajami G7”.
Ostatnio podano, że ponad jedna trzecia (38%) kupujących w Wielkiej Brytanii kupuje przecenioną żywność z „żółtymi naklejkami”, której okres przydatności do spożycia zbliża się do końca, aby zaoszczędzić pieniądze podczas kryzysu związanego z kosztami życia.
Według Barclays 89% kupujących jest zaniepokojonych wpływem rosnących cen, ponieważ inflacja żywności osiągnęła nowy rekord w zeszłym miesiącu.
Ceny żywności wzrosły o 15,7% w porównaniu z ubiegłym rokiem, co skłoniło kupujących do przestawienia się z asortymentu premium na standardowy lub marek własnych supermarketów i przestawienia się ze świeżej żywności na mrożoną.
Inflacja żywności osiągnęła w marcu rekordowy poziom 15,7%, najwyższy poziom od 45 lat, a supermarkety zostały oskarżone o czerpanie zysków z kryzysu przez przywódcę Liberalnych Demokratów Eda Daveya.
Zobacz też:
Najbardziej wzrosła inflacja świeżej żywności, bo do rekordowo wysokiego poziomu 17,8% w zeszłym miesiącu, w porównaniu z 17% miesiąc wcześniej.
Za gwałtowny wzrost cen żywności odpowiada kilka czynników, w tym wojna na Ukrainie, brexit i braki siły roboczej.
Gorące Tematy
MSZ wydaje pilne ostrzeżenie przed podróżami do unijnych krajów
Zostało tylko kilka dni, aby ubiegać się o 370 GBP dodatku . Płatność mo…
Fala upałów uderzy w Wielką Brytanię. Termometry wskażą 29 stopni Celsju…
Virgin Media wydaje ostrzeżenie związane z routerem Wi-Fi – zignorowanie…
Tysiące rodzin w UK otrzyma 150 GBP na zakupy do supermarketów. Sprawdź …