Zaloguj się Załóż konto

Zamordował i poćwiartował znajomego, bo nie chciał mu pomóc przy remoncie mieszkania

Mężczyzna z Birmingham zamordował swojego znajomego, gdyż ten odmówił mu pomocy przy dekorowaniu wspólnego mieszkania.

Mężczyzna z Birmingham zamordował swojego znajomego, gdyż ten odmówił mu pomocy przy dekorowaniu wspólnego mieszkania.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia ubiegłego roku w Smethwick. 34-letni Lorenzo Simon najpierw zmusił 39-letniego Michaela Spaldinga do pomocy, a gdy ten w końcu odmówił, zamordował go.

Simon zadał swojej ofierze cios nożem w szyję, a następnie przy użyciu piły do metalu poćwiartował zwłoki i ukrył w walizkach razem z narzędziami zbrodni. Do pomocy przy zatuszowaniu przestępstwa namówił swoją dziewczynę, 35-letnią Michelle Bird. Para obciążyła walizki kawałkami betonowej płyty i wrzuciła je do kanału.
Zbrodnia została wykryta, gdy 5 maja 2014 roku właściciel barki, która przepływała kanałem zauważył walizkę z częściami ciała Spaldinga.

W wyniku śledztwa policja wykryła, że za śmierć 39-latka odpowiedzialny jest właśnie Simon. W jego domu znaleziono ślady krwi, a w beczce pozostawionej w ogrodzie szczątki spalonych kości ofiary.

Wczoraj, po 15 godzinach debatowania, przysięgli jednogłośnie uznali mężczyznę za winnego zarzucanego mu czynu. Bird została oczyszczona z zarzutu morderstwa, ale przyznała się do pomagania sprawcy.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania znalazła się na 27. miejscu w światowym rankingu zdrowia
 Czytaj następny artykuł:
Mieszkaniec Erdington skazany za atak na kontrolera z TV Licensing